Yaklaşık 10 yıldır geliştirilen uzay simülasyonu oyunu Star Citizen, 400 milyon dolardan fazla bağış topladı ve hala oyun ile ilgili bir çıkış tarihi bile yok. 

2012 yılında duyurulan ve hala geliştirme aşamasında olan Cloud Imperium Games‘in Star Citizen isimli oyunu maddi anlamda önemli bir eşiği daha geçti. 

400 Milyon Dolar Bağış Topladı

Duyurulduğu günden bugüne kadar vaat edilen içerik sebebiyle heyecanla beklenen Star Citizen geçtiğimiz günlerde önemli bir eşiği geçti. 2012’den bu yana bağış toplayan şirket, 400 milyon dolar bağış miktarını geride bıraktı. Şu ana kadar oyuna bağışta bulunan oyuncu sayısı ise 3.364.629. 

Star Citizen’ın son 18 ay içerisinde 100 milyon dolar bağış topladığını da sanıyoruz ki belirtmek gerek. Oyunun tam sürümü için bir çıkış tarihi hala yok ancak oynamak isteyenler için alfa sürümü yeni yıla kadar ücretsiz olacak. Star Citizen’ın hikaye odaklı modu Squadron 42 ise hala geliştirme aşamasında ve geçtiğimiz yıl yapılan açıklamada biraz daha beklememiz gerektiği söylenmişti. Oyun ile ilgili paylaşılan son videoyu aşağıda bulabilirsiniz.