Dokunmatik ekran teknolojileri yerinde saymıyor, kendini geliştiriyor. Apple 3D Touch’tan sonra Synaptics, Huawei Mate S için ClearForce özelliğini duyurdu.

Apple için daha önce dedikodu olarak ortaya atılan baskı hassasiyetli ekran teknolojisi, bilinen adıyla Force Touch Screen, Huawei Mate S modeli için tanıtıldı. Yeni ekran teknolojisinin benzerlerini daha önce akıllı telefonların ilk piyasaya çıktığı zamanlarda görmüştük. Synaptics tarafından geliştirilenClearForce, Huawei Mate S’lerin daha hassas bir ekran deneyimi olacak ve kullanılabilirlik artacak.

Daha hassas dokunmatik ekran deneyimi

Apple’ın 3D Touch teknolojisi ile aynı prensipte çalışan Synaptics ClearForce, ekranda gerçekleştirmek istediğiniz eylem için uygulamanız gereken bir baskı kuvvetini benimsiyor. Açılabilir içerik menüleri, fotoğraf çekme, web sayfasını aşağı veya yukarı doğru kaydırma işlemlerinin hepsini bu teknoloji sayesinde daha kullanışı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda Mate S için yayınlanan bir demo videosu da mevcut.Synaptics ClearForce, daha hassas, daha kullanışı karakteristik bir dokunmatik ekran deneyimi sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=g9lcaL-UqIk

 

Kaynak : ShiftDelete