ABD Hazinesi, düzenleyicilerden kripto dolandırıcılığına karşı daha fazla önlem almalarını istiyor!

1

Hazine Bakanlığı, kripto dolandırıcılıklarının ve bilgisayar korsanlıklarının ciddi sorunlar olmaya devam ettiğinin kesinlikle farkında. Hazine, diğer federal düzenleyicileri dolandırıcılık ve diğer yasadışı kripto faaliyetlerini daha fazla engellemeye çağıran bir rapor yayınladı. Yetkililer, kurumların soruşturmaları ve yaptırımları “genişletmesini ve artırmasını”, daha net rehberlik yayınlamasını ve kripto kullanıcılarının hem riskleri hem de ellerindeki raporlama araçlarını anlamalarına yardımcı olmalarını istiyor.

Her durumda, Hazine hükümet bölümleri arasında daha fazla koordinasyon istedi. Bakanlık ayrıca, dolandırıcılık ve diğer suçlardaki eğilimlerin tespit edilmesine yardımcı olmak için yasa dışı faaliyetler konusunda daha fazla şeffaflık istedi.

Rapora göre, tehlikeler göz önüne alındığında daha sert bir duruş gerekiyor. Destekçiler kriptonun finansal hizmetleri daha uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirerek demokratikleştirebileceğini iddia ederken, Hazine iddiayı destekleyecek çok fazla kanıt olmadığını buldu.

Bulguların belirleyici eyleme yol açıp açmayacağı net değil. Hazine, kripto dolandırıcılığı ve güvenlik ihlalleriyle mücadele için somut bir strateji belirlemedi ve düzenleyicilerin dijital varlıkların nasıl yönetileceğine dair bazen çelişkili görüşleri var. Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu, çoğu kripto jetonunu izleyebileceği menkul kıymetler olarak görürken, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, jetonları emtia olarak kabul etmek istiyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın