Oyun dünyasından beyaz perdeye aktarılacak yapımlar arasında kendine yer bulacak olan Assassin’s Creed filmi hakkında, yeni açıklamalar geldi.

Ubisoft Motion Pictures‘in CEO’su Jean Juliet Baronet, Assassin’s Creed filmi hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

CEO’nun yaptığı açıklamalara göre, tüm stüdyo olarak Assassin’s Creedfilmi için ellerinden geleni yaptıklarını ve Batman Begins veya Blade Runner filmleri tadında bir yapım ortaya çıkacağını söyledi.

Fransa merkezli Premiere dergisine konuşan Baronet, filmin başrol oyuncusu Michael Fassbender ile film için özel bir bağlarının olduğunu ve oyuncunun filme birçok alanda katkısının olduğunu ifade etti.

Ayrıca filmin bütçesine de değinen Baronet, Ubisoft stüdyolarının Assassin’s Creed filmi için 150-200 milyon dolar degerinde bütçe ayırdığını iddia etti. Son olarak The Expendables 4 gibi bir filmin 100 milyon dolarla çekildiğini göz önünde bulundurursak AC filmi için belirtilen bu rakamın oldukça önemli bir meblağ olduğunu belirtmekte fayda var.

Filmde ana suikastçimiz Callum Lynch‘i canlandıracak olan Michael Fassbander’ın yanı sıra Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams ve Ariana Labed gibi isimleri göreceğimizAssassin’s Creed filminin çekimlerine İspanya, Londra ve Maltabölgelerinde hızla devam ediliyor.