Acura, İtalyan sürat teknelerinden ilham alan bir Precision EV konseptini sergiliyor!

1

Honda’nın Acura bölümü, Monterey Otomobil Haftası’nda şık bir Precision EV konseptinin perdesini araladı. Acura, tasarım için İtalyan motorlu teknelerden ilham aldı ve bunun “farklı manuel ve tam sürüş otomasyon deneyimlerine sahip elektrikli araçların gelecekteki bir vizyonunu” gösterdiğini söylüyor.

Honda’nın ilk elektrikli SUV’si olacak Prologue’un 2024’te gelmesi planlanıyor. Konsept, Acura’nın performans vurgusunu aktarmayı amaçlayan bir dış tasarımın yanı sıra, tamamen yanan bir ön uç ve 23 inç jantlara sahiptir. Marka, “mat kaplamalı göz alıcı Double Apex Blue ile süslenmiş geniş, atletik bir duruşa, etkileyici bir siluete ve keskin karakter çizgilerine” sahip olduğunu söylüyor.

İç mekana gelince, Acura bir Formula 1 aracının kokpitinden bir ipucu aldı. Konsept, boyunduruk tarzı bir direksiyon simidine, alçak bir sürüş pozisyonuna ve Acura’nın “yüksek performanslı sürücü görüş hatları” olarak tanımladığı şeye sahiptir.

Marka iki sürüş modu sunmayı planlıyor. İçgüdüsel Sürüş seçeneği, kırmızı ambiyans ve boru aydınlatmasının yanı sıra yarış tarzı dijital enstrümantasyon ile performans sürüşünü vurgulamak için tasarlanmıştır.

Sürdürülebilirliğe de odaklanılıyor. Acura, mermer görünümlü geri dönüştürülmüş plastik kaplama ve yüzde 100 biyokütle deri kullandı. Direksiyon simidi ikincil kontrolleri için kullanılan yeşil dökme akrilik ile birlikte tüm alüminyum geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Konsept ayrıca dokunsal geri bildirim ile geniş ve kavisli şeffaf bir ekrana sahiptir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.