Adobe, piyasaya sürdüğü yeni ürünüyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Şirket, bu sefer basit arayüze sahip ürünüyle geliyor.

Tasarım alanında birçok programa sahip Adobe, birçok kişiye araç olmaya devam ediyor. Genel anlamda profesyonel bilgi gerektiren Photoshop gibi uygulamalar, birçok kişinin iş hayatına doğrudan etki ediyor. Bu nedenle daha basit bir arayüze sahip, daha az öğrenme süreci gerektiren ve gündelik hayatta kullanıma uygun Creative Cloud Express adlı bir uygulamayı piyasaya sürdü.

Creative Cloud Express, ücretsiz olarak sunuluyor

Adobe’un bugün duyurduğu Creative Cloud Express, kullanımı basitleştirilmiş arayüzüyle görüntü ve video düzenleme araçlarının temel sürümlerini bir arada sunuyor. Platform, birçok alanda özellikle sosyal medyada görüntü ve video düzenleme programlarına alternatif olmak için piyasaya sürülüyor.

Adobe bugün bir basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Adobe bugün, sosyal medya gönderileri ve hikayelerinden davetiyelere, logolarda el ilanları ve afişler gibi pazarlama malzemelerine kadar zengin multimedya içeriği oluşturmayı ve paylaşmayı kolaylaştıran Creative Cloud Express’i piyasaya sürdü. Program, sürükle ve bırak tekniğiyle içerik oluşturmaya olanak tanıyacak. Böylece her kullanıcının yaratıcılığını yalnızca birkaç tıklamayla ifade etmesine olanak tanıyacak. Creative Cloud Express, Adobe’nin Photoshop, Premiere ve Acrobat gibi amiral gemisi uygulamalarının arkasındaki en son teknoloji olan Adobe Sensei’den yararlanıyor.

Adobe

Creative Cloud Express’in temel özellikleri ise şunlar;

  • Fotoğraflardan arka plan özelliklerini kaldırma, videoları kırpma ve birleştirme, videoları GIF’lere dönüştürmek.
  • PDF’leri birkaç tıklamayla dönüştürmek/dışa aktarmak için Adobe Sensei tarafından desteklenen Hızlı Eylemler sekmesi.
  • Binlerce şablonu hızla özelleştirmek için basit sürükle ve bırak işlevleri.
  • 20 bin premium Adobe yazı tipi ve 175 milyon telifsiz lisanslı Adobe Stock görüntüsü.
  • Adobe Stock Marketplace tarafından desteklenen gelişmiş arama ve keşfetme özellikleri.

Creative Cloud Express uygulamasının arkasında yatan fikir, profesyonel olmayanlara vizyonlarını hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak. Öyle ki birçok küçük işletme sahibi, profesyonel destek almalarına gerek kalmaksızın istedikleri içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşabilecek.

Ayrıca Adobe, bu alanda Canva ile rekabet edebilmeyi hedefliyor. Creative Cloud Express, Adobe’un web uygulamasının yanı sıra, artık Apple Store, Google Play Store ve Microsoft Store‘da ücretsiz versiyonuyla erişilebilir bir durumda.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.