Ailenizin en sevdiği MP3 yazılımı Winamp geri döndü!

0
3

Winamp, görünüşe göre ölmeyecek bir müzik yazılımıdır. Pitchfork, geliştiricilerin yakın zamanda klasik MP3 programının ilk güncellemesini (5.9 RC1 Build 9999) dört yıl içinde yayınladığını belirtiyor. Dışarıdan dramatik bir değişiklik olmasa da, yapımcılar bunu iki ekip ve pandemi tarafından dikte edilen bir ara da dahil olmak üzere yıllarca süren sıkı çalışmanın “doruk noktası” olarak nitelendirdi.

Yazılımın uzun bir geçmişi var. Winamp, müzik indirme döneminin başlarında tercih edilen çalma yazılımı olarak ün kazandı – sizin (veya muhtemelen ailenizin) yeni başlayan dijital mağazalardan aldığınız tüm MP3’lerin eviydi. Çok sayıda yaygın format oynadı ve son derece özelleştirilebilir arayüz dış görünümleri ve görselleştiricileri ile tanınıyordu.

Ana şirket AOL, Spotify gibi rakip uygulamalar ve akış seçeneklerinin yaygınlaşmasından yıllar sonra 2013’te çalışmayı durdurdu, ancak bu son değildi. Radionomy, çevrimiçi müzik planlarına yardımcı olmak için 2014 yılında Winamp’ı satın aldı. Ekip son zamanlarda podcast ve radyo özellikleriyle “tamamen yenilenmiş” bir deneyimin yanı sıra sanatçılarla daha yakın bir bağlantı sözü verdi.

Winamp’ın dönüşü, milenyumun dönüm noktası olan dijital zamanın ruhunu canlandırmayacak. Akış hala baskın ve telefonunuzda veya akıllı hoparlörünüzde PC’nizden daha fazla dinleme şansınız var. Lama temalı başlangıç ​​sesi kalıcı olarak beyninize kazındıysa, bu hoş bir nostalji dozu olabilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın