Airbnb’den, kullanıcılara kötü Yılbaşı Sürprizi!

0
1

Kısa vadeli ev kiralama şirketi Airbnb, Yılbaşı için yeni bir politika uygulayacağını açıkladı. Bu politika, her kullanıcıyı etkilemeyecek.

Dünyaca ünlü kiralama şirketi Airbnb, Cadılar Bayramı ve Yılbaşı Gecesi için yoğun bir talep alıyor. Özellikle yurtdışında pek çok kişinin ilgi odağı olan bu şirket, 2021’in son gecesinde kullanıcıları için yeni bir yaptırıma hazırlanıyor. Ancak bu yaptırım normal kullanıcıları kapsamayacak.

Tatil sezonu için hazırlıklarını sürdüren Airbnb, Yılbaşı partilerinde meydana gelen olumsuzluklar için yeni bir politika uygulayacağını açıkladı. Bu, tamamen ev sahipleri ve mahalledeki insanların rahatsız olmaması adına uygulanacak bir politika olacak.

Airbnb, huzuru sağlamak için bazı kullanıcılara yaptırım uygulayacak

Bu haftanın başlarında basın açıklaması yapan Airbnb, özellikle Cadılar Bayramı gibi tatillerde parti yapmayı engellemeye yönelik bir yaptırım uygulayacak. Kısa vadeli ev kiralama şirket, hem bu partilerin önüne geçecek hem de geçtiğimiz yılki koronavirüs önlemlerine de devam edecek.

Şirketin uygulayacağı kısıtlama, normal kullanıcılar için geçerli olmayacak. Yapılan açıklamaya göre platform üzerinde olumlu değerlendirmeye sahip olmayan kullanıcıların rezervasyon yapması yasaklanacak. Yani daha önce bu uygulamada sabıkalıysanız, Yılbaşı gecesinde Airbnb’in ev kiralama hizmetinden yararlanamayacaksınız. Dahası, çılgın bir parti için iki gün kiralama isteğinizde yine şirket tarafından reddedilecek.

Rahatsız edici partilere karşı önlem alacağını belirten firma, bu kısıtlamaları belirli ülkelerdeki kullanıcılara karşı uygulayacak. Bu ülkeler ise sırasıyla şöyle olacak; ABD, Porto Riko, Kanada, Brezilya, Avustralya, Yeni Zelanda, Fransa, İspanya ve Birleşik Krallık’.

Yukarıdaki ülkelerde Yılbaşı gecesi için ev kiralamak isteyen kötü niyetli kullanıcılar, ne yazık ki 2022’ye istediği yerde giremeyecek. Zira bu kullanıcıların Yılbaşından iki gün öncesine kadar rezervasyonları kabul edilmeyecek.