Akıllı gözlükler beklendiği kadar popülerlik kazanamasa da dev şirketler bu teknolojinin gelişmesi için dirsek çürütüyor. Hal böyle olunca teknoloji devlerinin yeni çalışmaları da mercek altına alınıyor. Huawei bu alana akıllı gözlükleriyle katkı sağlamaya devam ediyor. Huawei Eyewear II tanıtıldı peki bu akıllı gözlüğün sunduğu özellikler neler?

Huawei Eyewear II özellikleri neler?

Google’ın bir süredir akıllı gözlükleri hakkında gelişmeler yaşanıyor. Huawei tarafında ise piyasaya sürülen modeller bulunuyor. Bu noktada Çin merkezli teknoloji devi Huawei imzalı ilk akıllı gözlük modelinin satışa sunulduğunu görmüştük. Çok da uzun bir süre geçmeden akıllı gözülüğün yenisi çıktı: Huawei Eyewear II olarak adlandırılan bu gözlük, oldukça şık duruyor ve dışarıdan bakıldığında normal bir gözlük gibi duruyor.

Şirketin ilk akıllı gözlüğünü sürpriz bir şekilde akıllı telefon etkinliğinde görmüştük. Hatta Huawei, Gentle Monster ile iş birliği yaparak, ilk akıllı gözlüğünün tanıtımını yapmıştı. Farklı bir versiyon ile karşımıza yeniden çıkan Huawei, bu gözlükte büyük değişiklikler yapmamış.

Tasarımsal açıdan çeşitililik kazanan akıllı gözlükte yerleşik hoparlörler bulunuyor. Bu sayede gözlüğü takan kişi stereo bir ses deneyimi yaşayabiliyor. Elbette dışarıda gördüğümüz hoparlörlü bisikletler gibi gezmiyorsunuz, sesi yalnızca siz duyuyorsunuz. Bunun yanında, sesli asistanlarla etkileşim kurmaya aracı olan gözlük, dokunmatik kontrol özelliklerini de taşıyor.