Akıllı Saat pazarının lider üreticilerinden biri olan Samsung, bu defa sıra dışı bir akıllı saat tasarımıyla karşımıza çıkabilir.

Samsung, akıllı saat piyasasındaki en büyük üreticilerden biri olsa da genelde sabit bir tasarım üzerinden gitmeyi tercih ediyor. Sıra dışı tasarımları genellikle Çinli üreticilerden görüyor olsak da Samsung’un yeni patenti bunun tersinin yaşanacağını göstermekte. Şirketin yeni patent başvurusu, görmeye pek alışık olmadığımız bir akıllı saat tasarımını gösteriyor.

Samsung, kameralı bir akıllı saat üzerinde çalışıyor

Akıllı saat piyasasında epey farklı özellikleri taşıyan saatler görebilsek de Samsung ve Apple gibi önde gelen üreticiler son yıllarda pek de farklılığa gitmedi. Bu yılın başlarında düz kenarlı bir Apple Watch’ın geleceği konuşulmaktaydı ancak bu tasarım değişikliği de gerçekleşmedi. Samsung’un aldığı yeni patent, ekranı adeta açarak içerideki kamera ile fotoğraf çekmenizi sağlıyor.

Akıllı saatlerde ilk defa kamera olduğunu görmesek de bu tasarımın iyi düşünüldüğünü söyleyebiliriz. Kullanmasanız dahi saatinizde sürekli bir kameranın görünmesi etrafınızdakileri de tedirgin edebilir. Bu tasarıma göre yapmanız gereken şey ekranın iki parçasını birbirinden uzaklaştırmak. Bu tasarımda, kamerayı kullanmadığınızda ekranın nasıl görüneceğini açıkçası merak ediyoruz. Zira ekranın ikiye bölünmüş tasarımı kendini fazla belli ederse pek şık bir görüntü olmayabilir.

Haziran ayında Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi (WPO)’ya sunulan bu patent yeni ortaya çıkıyor. Bu patentteki en dikkat çeker detay Thor’un Stormbreaker’a bakması olmuş. Bu rastgele eklenmiş bir örnek görüntü değil. Görünüşe göre Samsung, insanların saatlerinden film izleyebileceğini düşünüyor ve bu yüzden patentte Avengers: Infinity War filmine yer verilmiş.

Akıllı Saat

Bu kulağa güzel gelse de bileğinizden 149 dakikalık Avengers: Infinity War izleyeceğinizi düşününce o kadar çekici gelmiyor. Elbette akıllı saatlerin iyi kalitede video oynatabiliyor olması devrimsel, ancak kimse bileğini saatlerce tutup film izlemez. Bu yüzden saatten film izlemek hiç de iyi bir fikir değil. Yine de bize kısa video izletecek kadar kaliteli ekranlı bir akıllı saat görmeyi isteriz.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.