Alan Wake hayranları bu yaz devam oyunuyla ilgili bir güncelleme alamayacaklar – ancak yeni bir TV dizisini ve Switch için orijinal oyunun yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu sabırsızlıkla bekleyebilirler. Remedy Entertainment’ın yaratıcı yönetmeni Sam Lake bugün, oyunun 12. yıl dönümü kutlama videosu sırasında franchise’ı neler beklediğini açıkladı. Anahtar sahipleri Alan Wake Remastered’ın bu sonbaharda Nintendo’nun eShop’unda satışa sunulacağını tahmin edebilirler. Yeniden düzenlenmiş orijinal oyun PS5, Xbox ve PC’de zaten mevcut.

Karısının ortadan kaybolmasının gizemini çözmeye çalışan bir gerilim romancısı olan orijinal 2010 Alan Wake oyunu, son yıllarda bir kült klasiği haline geldi. Remedy ve Microsoft Studios, 2012’de Alan Wake’in American Nightmare’ini yayınladı. O zamandan beri, franchise çoğunlukla uykudaydı, ancak bu değişmek üzere.

Lake, AMC’nin Alan Wake serisinin haklarını satın aldığını ve onu bir TV dizisine uyarlayacağını açıkladı. “Bir TV şovunun gerçekleşmesi için işbirliği yapıyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir şey yok, ancak duyurulacak bir şey olduğunda kesinlikle size haber vereceğiz” dedi Lake.

Birçoğunun bu yaz önizlemesini beklediği Alan Wake 2, şu anda geliştirme aşamalarının derinlerinde. Ne yazık ki Lake, stüdyonun oyunla ilgili daha fazla güncelleme yayınlamayacağını doğruladı. Yaklaşan devam filminden bir dizi fotoğraf yayınladı. Bir süredir bildiğimiz gibi, oyunun PS5 ve diğer platformlar için 2023’te gelmesi planlanıyor.

Lake, “[Alan Wake 2] ile her şey gerçekten iyi gidiyor ve oyunun büyük bir kısmı oynanabilir durumda” dedi. Lake, “Ama son birkaç aydır konuşuyorduk ve bu yaz büyük bir şey göstermeyeceğimize karar verdik” dedi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın