Amazon, yaşlanan kişilerin ve bakıcıların sesli asistanı ve Echo cihazlarını kullanarak bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir hizmet olan Alexa Together için bazı özellikler sunuyor. Bunlardan biri, artık tüm kullanıcılara açık olan Destek Çemberi olarak adlandırılıyor. Bu, destek alan kişinin 10 adede kadar belirlenmiş bakıcıya sahip olmasını sağlar.

Hem o kişi hem de birincil bakıcısı, kardeşler, kuzenler, arkadaşlar ve yakın komşular gibi güvenilir kişileri ekleyebilir veya çıkarabilir. Tüm bakıcılar, aktivite beslemesi aracılığıyla günlük uyarılar ve check-in’ler alacaktır. Destek Çemberi, birincil bakıcı, bakım alan kişiye yakın yaşamıyorsa özellikle yararlı olabilir. Destek alan kişi Remote Assist’i etkinleştirirse, bunu yalnızca birincil bakıcı kullanabilir.

Remote Assist’ten bahsetmişken Amazon, birincil bakıcının sevdikleri için Alexa Rutinleri kurmasına izin vermek için yakında bu özelliği yükseltecek. Örneğin, bakım alan kişi için hayatı biraz daha basitleştirmek için bir rutin, alarmı kapatmak, haber bülteni dinlemek ve kahve makinesini açmak gibi sabahın erken saatlerinde tek bir sesle tetiklenebilen eylemleri bir araya getirebilir. emretmek.

Amazon, Alexa Together kullanıcılarının yüzde 25’inden fazlasının eyalet hatları arasında iletişim kurduğunu ve yüzde 65’inin bunu farklı şehirler arasında yaptığını söylüyor. Birbirinden uzakta yaşayan kullanıcılar için bazı ekstra işlevler eklemek, hizmeti bazı insanlar için daha çekici bir teklif haline getirebilir. Şu an için yalnızca ABD’de bulunan Alexa Together, aylık 20 ABD Doları veya yıllık 200 ABD Doları tutarındadır. Altı aylık deneme sürümü de mevcut.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın