Alphabet, çok ilginç bir domain ismini bugün satın aldığını duyurdu. Alphabet, abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com ile neyi planlıyor? Detaylar haberimizde.

 

Google’ın 2 Ekim’den beri resmi olarak Alphabet bünyesi altında alanlara ayrıldığını, geçen hafta yayınladığımız haberimizde duyurmuştuk. Buna göre firma, üzerinde uğraştığı tüm farklı teknoloji ve bilim alanları için ayrı şirketler, CEO’lar ve ekipler kurmuştu. Ayrıca yatırım ve finans gibi konularda da yapılanmalara giden Google bir şirketler grubuna dönüşmüştü.

Alfabenin bütün harfleri domain oldu

Alphabet’in internet tarihinde eşi benzerine zor rastlanır bir domain adı var. ABC.xyz alan adıyla web erişilebilirliğini sağlayan holding, bugün bir garip domain adını daha satın aldı.abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com‘u alarak ne düşündüğünü anlayamadığımız Alphabet, belki de ilerleyen zamanlarda bu alan adını başka bir amaç için kullanıma açacak. Alphabet, ne yazık ki “Alphabet.com” domain’ini kullanamıyor. Bu alan adına BMW sahip ve uzun bir müddet serbest kalacak gibi gözükmüyor.

 

Kaynak : ShiftDelete