AMD’nin Ryzen 7020 CPU’ları daha performanslı!

2

AMD, ilk Ryzen 7000 dizüstü bilgisayar işlemcilerini tanıttı ve masaüstü yongalarından çok farklı bir kitleyi hedefliyorlar. Yeni tanıtılan Ryzen 7020 mobil serisi, AMD’nin eski Zen 2 mimarisini RDNA 2 grafik kartı (Radeon 610M) ve LPDDR5 bellek dahil olmak üzere birkaç yeni teknolojiyle birleştiren bütçe dizüstü bilgisayarlar için bir performans artışı olarak faturalandırılıyor. Aynı zamanda, 12 saatlik en yüksek pil ömrü ile göze çarpmayacak şekilde sağlıklı bir pil ömrü vaat ediyor.

Sonuç teorik olarak karşılaştırılabilir Intel tabanlı sistemleri geride bırakıyor. AMD, 4 GB RAM’e sahip 2,4 GHz dört çekirdekli Ryzen 3 7320U modelinin, 8 GB RAM’e sahip çift çekirdekli Core i3-1115G4 makinesine göre yüzde 58 daha hızlı çoklu görev ve yüzde 31 daha hızlı uygulama başlatma sunduğunu iddia ediyor.

Ryzen 3 varyantının yanı sıra 2.8GHz temel saat hızına sahip bir Ryzen 5 7520U da var. Her ikisinin de toplam 6MB önbelleği var. Özellikle maliyet bilincine sahip alıcılar, 2.4GHz taban, 5MB önbellek ve aynı Radeon 610M grafik kartına sahip iki çekirdekli Athlon Gold 7220U’yu da alabilirler. Her üç çip de 15W’lık bir termal tasarım gücü sunar, bu nedenle ince ve hafif sistemler için uygundurlar.

Bu çiplerden herhangi birini kullanarak bir portatif satın almak için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız. AMD, ilk Ryzen ve Athlon 7020 serisi dizüstü bilgisayarların bu yılın dördüncü çeyreğinde (yani Ekim-Aralık) 399 dolardan başlamasını bekliyor. Acer, içinde yeni Ryzen bulunan 14 ve 15 inç Aspire 3 sistemleri vaat ederken, bir HP “17 inç Dizüstü Bilgisayar” ve yenilenmiş Lenovo IdeaPad’ler de çalışmalarda bulunuyor. Bu giriş fiyatı önemlidir – AMD, fazla harcama yapmayan, ancak yine de sağlam yetenekler isteyen günlük kullanıcıları hedefliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın