Android 13, emojilerle Easter Egg sürprizi yaptı!

0
3

9to5Google, Android’in 13 geliştirici beta sürümünün normalde dikkat çekmeyen yeni bir yapısının ortasında eğlenceli bir şey keşfetti: Yıllık Android Paskalya yumurtamız. Bu yılın gizli özelliği, Android 12’nin renkli açılış ekranında geliştirildi ve bu sefer emoji ile dolduruldu.

Mevcut beta sürümünde (13.3) çalışma şekli geçen yıla çok benziyor – Paskalya yumurtasını Ayarlar > Telefon hakkında > Android sürümü’ne giderek başlatın, ardından Android sürümüne üç kez hızlı bir şekilde dokunun. Bu, bir analog saat widget’ını ortaya çıkarır; ibreleri saat 1 yönüne hareket ettirin ve Material You’nun özelleştirilebilir renk temasını temsil eden bir dizi renkli nokta göreceksiniz.

Geçen yıldan farklı olduğu nokta şu: Noktalardan birine uzun basın ve hepsi emojiye dönüşecek. Deniz canlıları, kediler ve ayın evreleri gibi farklı emoji temalarına sahip ekranlar arasında gezinmek için uzun basmaya devam edebilirsiniz.

Android 12 Paskalya yumurtasının geçen yıldan beri değişmeyen pratik bir yönü de var. Paskalya yumurtasını bulduğunuzda, “Android S Paskalya Yumurtası” adlı yeni bir ana ekran widget seçeneğiniz olacak. Ana ekranınıza eklemek, telefonun kullandığı çeşitli sistem renklerinin renk örneklerini duvar kağıdınıza, ala Material You’ya bağlı olarak ortaya çıkarır, böylece bunlar kaydedilebilir veya paylaşılabilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.