I/O 2022 açılış sunumu sırasındaki tüm büyük donanım ve yazılım duyurularının ardından, bugün Google, Android Auto’ya sahip araçlar ve Android Automotive tabanlı bilgi-eğlence sistemlerine sahip araçlar için bazı güncellemeler paylaşıyor.

Google’ın “Arabalar için Android’deki Yenilikler” oturumunun bir parçası olarak ayrıntılı olarak açıklanan, yaklaşan en önemli değişiklik, sürüş sırasında gezinmeyi, medyayı kontrol etmeyi ve başkalarıyla iletişim kurmayı kolaylaştırmaya odaklanan Android Auto için yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüdür. Yeni otomobillerde daha büyük ekranları yerleştirmek için şirket, yol tarifi, müzik ve metinleri aynı anda görebilmeniz için tüm cihazlarda bölünmüş ekran görünümünü standart hale getiriyor. Bu, bir dizi menü ve ayar arasında gezinmek zorunda kalmadan bir şarkıyı hızlı bir şekilde duraklatabileceğiniz veya yeni bir mesaj görebileceğiniz anlamına gelir.

To better support the wide varieyty of screen sizes in new vehicles, Google is adding mor

Bunun da ötesinde Google, yeni arabalardaki artan ekran çeşitliliğine daha kolay uyum sağlayabilen uyarlanabilir düzenler için desteği de geliştiriyor. Bu nedenle, ön panelinizde geniş bir ekstra geniş ekran veya uzun bir dikey ekran varsa, Android Auto UI yine de ilgili tüm bilgilerinizi gösterebilir. Bu arada, eller serbest kontrolleri iyileştirmek için Google Asistan, cevapsız aramaları geri döndürme, varış saatlerine kısa mesaj gönderme ve daha fazlası gibi şeyler için daha iyi bağlamsal öneriler sunar.

At I/O 2022, Google announced that Android Auto is getting support for more streaming video apps with the addition of Tubi TV and Epix Now.

Son olarak, Android Automotive tabanlı sistemlere (Ford, Volvo ve diğerlerinden yeni araçlar gibi) sahip araç sahipleri için Google, video akışı uygulamaları için daha geniş destekle araç içi eğlence seçeneklerinizi genişletiyor. Bu yılın başlarında CES’te Google, YouTube’dan klip yayınlama özelliğini duyurdu ve şimdi Tubi TV ve Epix Now uygulamaları yakında eklenecek. Sadece araba park halindeyken videoları izleyebileceğinizi unutmayın, bu yüzden akışa ve araba sürmeye çalışmayın. Ve gelecekte şirket, yolcuların telefonlarından araçlarının yerleşik ekranına içerik akışı yapmalarına izin vermeyi planladığını, ancak bunun ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz somut bir zaman çizelgesi olmadığını söylüyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın