Android için Outlook Lite, Microsoft’un e-posta uygulamasını bütçe telefonlarına getiriyor

0
2

Microsoft, özelliklerden veya performanstan ödün vermeden varsayılan Outlook uygulamasından daha az pil ve depolama alanı kullanmak üzere tasarlanmış, şirketin e-posta hizmetinin geliştirilmiş bir sürümü olan Android için Outlook Lite’ın piyasaya sürüldüğünü sessizce duyurdu.

Özellikle Microsoft, Outlook Lite’ın, alt uç Android cihazlarda bile hız için optimize edilmiş 5 MB’lık bir uygulamada Outlook deneyiminin tüm ana özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Şirket, uygulamanın 1 GB kadar az RAM’e sahip cihazlarda hızlı çalışacak, tam uygulamadan daha az pil etkisi kullanacak ve eski 2G ve 3G ağlarında iyi performans sunacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Bu düşük veri, depolama ve pil etkisi, elbette mesele. Ve Microsoft yalnız değil: Kısıtlanmış, hafif uygulamalar, eski ağlarda düşük bütçeli cihazlara sahip büyük bir kullanıcı pazarına hizmet ediyor. Bu nedenle Google, özellikle düşük kaliteli telefonlar için tasarlanmış mobil işletim sisteminin ayrıştırılmış bir sürümü olan Android Go’yu sunar ve Meta’nın Instagram ve Facebook uygulamalarının küçük ama zengin özelliklere sahip sürümlerini oluşturmak için bu kadar çaba göstermesinin nedeni budur. Twitter, Tiktok ve hatta Tinder için hafif uygulamalar bulabilirsiniz.

Çoğu hafif uygulama gibi, bunun da uyarıları var. Microsoft’un yeni posta uygulaması, ‘hafif’ lakabını kazanmak için hiçbir önemli özelliği kesmez, ancak birincil Outlook uygulaması kadar çok e-posta sağlayıcısıyla çalışmaz. Şu anda Outlook Lite, yalnızca Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365 ve Microsoft Exchange Online hesaplarıyla uyumludur. Benzer şekilde, uygulama Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Hindistan, Meksika, Peru, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Venezuela dahil olmak üzere yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın