Android kullanıcıları artık Google Password Manager’ı ana ekranlarına ekleyebilir

0
1

Google, uzun süredir hesap avantajları arasında bir şifre yöneticisi eklese de, bu aracın yerel bir sürümüne Android telefonunuzda veya tabletinizde erişmek kolay olmadı. Yakın tarihli bir Google Play Hizmetleri güncellemesinden önce, yazılımı başlatmak için bir seçenek bulmak için Android’in Ayarlar menüsünün “Gizlilik” bölümüne gitmeniz gerekiyordu. Ancak 9to5Google’ın belirttiği gibi, artık Android telefonunuzda veya tabletinizde araca bir ana ekran kısayolu ekleyebilirsiniz.

Google Play Hizmetleri sürüm 22.18’e güncelledikten sonra bu seçeneğe sahip olacaksınız. Bunu yapmanın en kolay yolu, yazılımın Play Store listesine doğrudan bir bağlantıya dokunmak ve en son sürümü manuel olarak indirmektir. Bu yapıldıktan sonra, telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın, ardından Gizlilik bölümüne gidin ve “Google’dan Otomatik Doldurma hizmeti”ne ve ardından “Şifreler”e dokunun. Bunu yapmak, Google Şifre Yöneticisini başlatır. Bu noktada, uygulamanın ayarlar menüsünü açmak için arayüzün üst kısmındaki dişli simgesine dokunmak isteyeceksiniz. Ardından “Ana ekranınıza kısayol ekleyin” yazan bir seçenek görmelisiniz.

Basitleştirilmiş süreç bile olması gerektiği kadar basit değil, ancak Google’ın şifrelerinizi görmeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırması, durum gerektirdiğinde onları değiştirmeyi de kolaylaştıracak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın