WhatsApp, iOS’taki yeniliği Android’e getiriyor. Android kullanıcıları artık yeni WhatsApp kamera arayüzüne sahip olacak.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılar için çeşitli avantaj sağlıyor. Platform, son zamanlarda yeni eklemeler, sesli mesajlar ve 2GB’a kadar dosya paylaşımının yanı sıra yeni özelliklerle sürekli olarak işlevleri değiştiriyor. Son olarak WhatsApp, kamera görünümündeki yeniliği Android‘e getiriyor.

Platform, özellikle yeni güncellemeleri her zaman herkese aynı anda sunmuyor. Bu nedenle iOS cihazlarının aylardır sahip olduğu yeni WhatsApp kamera arayüzü, şimdi Android kullanıcılarına sundu.

Kamera arayüzündeki butonlar küçülüyor

WABetaInfo, bazı kullanıcıların Android için en son WhatsApp beta sürümünün güncellemesinde güncellenen bir kamera arayüzü gördüğünü paylaştı. Kamera ekranındaki değişiklik, tasarım olarak daha küçük butonlara sahip. Aynı zamanda iOS’ta kullanıcıların şikayetine neden olan ve kaldırılan kamera medya çubuğu tekrardan arayüzde yer aldı.

Kamera arayüzünün yanı sıra medya seçici tarafından da yenilikler olacağı düşüncesi yer alıyor. Yeni medya seçici, kullanıcıların bir fotoğraf çektikten sonra birden çok medyayı göndermesini iyileştirmeyi amaçlıyor.

https://cdn.ixirweb.com/wp-content/uploads/2022/04/img_624a1e82b8b45.jpg

WhatsApp, kullanıcıların paylaşmak istedikleri medyayı bulmasını kolaylaştırmak için iki yeni sekme gösterecek. Bunlar, ‘ Son kullanılanlar sekmesi‘ ve ‘Galeri sekmesi‘ oluyor. Son kullanılanlar sekmesi, galerideki tüm son fotoğrafları, videoları ve GIF’leri gösteriyor. Galeri sekmesi ise, kullanıcının galerisindeki diğer tüm fotoğrafları, videoları ve GIF’eri gösteriyor.

Kamera arayüzü şimdilik, Beta test kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Yeni özellikler konusunda yavaş olan WhatsApp, olumlu dönüşler aldığı takdirde yeni görünümü kullanıcılara sunacak. Yeni kamera görüntüsüne ek olarak, artırılmış 2GB dosya paylaşım kapasitesi de sizlere eşlik edecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.