Google, Nexus telefonların ardından Android One telefonlar için de Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlamaya başladı. İşte Android One güncellemesinin detayları.

 

Geçtiğimiz gün Nexus modelleri için Android 6.0 Marshmallowgüncellemesinin dağıtımına başlayan Google, şimdi de Android Onetelefonlar için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini OTA yoluyla yayınlamaya başladı.

Google‘ın ilk olarak birinci jenerasyon Android One telefonlar için duyurduğu güncellemenin Micromax Canvas A1, Karbonn Sparkle V ve Spice Dream Uno modellerinin kullanıcılarına ulaştığı doğrulandı.

 

Android One için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi çıktı

Türkiye’de General Mobile‘ın Google ortaklığı ile geliştirdiği General Mobile 4G Android One modeli içinse henüz güncellemenin geldiğini doğrulayamadık. Ancak şu an güncellemeyi alan kullanıcılar bile olabilir. O nedenle General Mobile 4G kullanıcılarına, bugünlerde güncellemeyi sık sıkkontrol etmelerini öneriyoruz.

Daha hafif, daha iyi RAM ve pil kullanımı, yeni Chrome sekmeleri, AppLinks, yeni uygulama izinleri ve daha pek çok yeniliğin olduğu güncellemenin geleceği tüm cihazları ise sık sık güncellediğimiz ve yukarı bağlantısını paylaştığımız Android 6.0 alacak cihazlar haberimizde sıraladığımızı tekrar hatırlatmış olalım.

 

Kaynak : ShiftDelete