Google, I/O 2022’de yalnızca Android telefonlara ve tabletlere ilgi göstermiyor. Şirketin TV’de Android 13 için ayrıntılı güncellemeleri var. Google, Android’den Google TV’ye yayın yapmayı desteklemeye yönelik önceden duyurulmuş planların yanı sıra, Android TV’nin resim içinde resim görüntülemeyi genişleterek grup arama videolarını göstereceğini, yerleşik bir mod ekleyeceğini ve sohbetlerin diğer uygulamalardaki içeriği gizlemesini önleyeceğini açıkladı. Web tarayıcınızı engellemeden kameralı bir TV’de ailenizle sohbet edebilirsiniz.

Gelecekteki Android TV sürümü, farklı klavye düzenlerini de destekleyecektir. Google, girdiyi QWERTY olmayan fiziksel klavyelere eşlemesi gereken oyun geliştiricileri için yararlı olabilir, dedi. Gelişmiş ses yönlendirme ve HDMI yanıtları sayesinde performans ve kalite artışları da beklemelisiniz.

Geliştiriciler, Google’ın ADT-3 kiti veya bilgisayar tabanlı bir öykünücü için bugün Android 13 TV beta 2’yi alabilirler. Bitmiş Android TV güncellemesinin gelmesi için muhtemelen yılın sonlarına kadar beklemeniz gerekecek. Mobil cihazlarda Android 13’te olduğu gibi, bu büyük bir revizyon değil – daha çok modern beklentilere ayak uydurmaya yardımcı olacak bir iyileştirme.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın