App Store’dan yanlışlıkla satın aldığınız veya beğenmediğiniz uygulama, oyun, film, müzik ve kitapları iade edip paranızı nasıl geri alabileceğinizi anlatıyoruz. İşte App Store para iadesi rehberi!

 

Apple, geçtiğimiz yıllarda App Store’dan yanlışlıkla satın alınan öğeler içinpara iadesi sistemini devreye sokmuştu. Kullanıcılar yanlışlıkla satın aldıkları veya beğenmedikleri uygulamaları açıklamalarını belirterek ödemiş oldukları ücreti geri alabiliyordu. App Store para iadesi sistemiuygulama içi satın alma işlemini gerçekleştirip ailesini zora sokan çocuklarolaylarından sonra gündeme gelmişti.

Peki, App Store’dan para iadesi almak için yapılması gerekenler neler? Bu rehberimizde App Store’dan yanlışlıkla satın aldığınız veya beğenmediğiniz uygulamaların ücretlerini nasıl geri alabileceğinizi anlatıyoruz.

Adım adım App Store’dan para iadesi alma

1. Adım: Buraya tıklayarak “Apple Sorun Bildir” sayfasını açın.

app-store-para-iadesi-3

 

2. Adım: Apple Sorun Bildir sayfasına uygulamayı hangi Apple Kimliğinizile satın aldıysanız giriş yapın.

3. Adım: Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra, son 60 gün içerisinde satın almış olduğunuz uygulama, oyun, film, müzik ve kitaplar liste halinde görünecek.

4. Adım: Para iadesi almak istediğiniz uygulama veya içeriklerin bölümünde yer alan “Sorun Bildir” bölümüne tıklayın.

5. Adım: Sorun bildire tıkladığınız zaman karşınıza çıkan “Sorun Seç” bölümünden sorununuza uygun olan seçeneği işaretleyin.

app-store-para-iadesi-1

 

6. Adım: Seçmiş olduğunuz sorundan sonra “Bu sorunu açıklayın” bölümüne İngilizce açıklama yazmanız gerekecek. Bu adımda ileri düzey İngilizce bilmenize gerek yok. Kaba taslak: “I didn’t want to buy this application. I want refund.” Yazmanız yeterli olacaktır.

 

app-store-para-iadesi-2

 

7. Adım: Apple bu açıklamayı dikkate alıyor ve uygulamanın ücretini satın almış olduğunuz kredi kartına 10 gün içerisinde iade ediyor. Uygulama iade edildikten sonra uygulama güncellemelerini yükleyemeyeceğinizi ve indiremeyeceğinizi belirtelim.

 

 

Kaynak : ShiftDelete