Apple, bir koşula dayalı olarak bir AirTag 2 geliştirebilir

0
2

Apple AirTag takipçisi Nisan 2021’de piyasaya sunulduğundan beri, cihazın potansiyel bir ikinci nesil versiyonu hakkında hiçbir şey duyulmadı- ancak görünen o ki bir AirTag 2 hala Apple’da kartlarda.

Bu, sektördeki en saygın Apple analistlerinden biri olan ve tahminler ve sızıntılar açısından genellikle doğru olan Ming-Chi Kuo’ya göre. Ancak AirTag’in yeni bir versiyonunu göreceğimiz kesin değil.

Kuo, bir Apple AirTag 2’nin yalnızca ilk AirTag’in güçlü satışları devam ederse gerçekleşeceğini söylüyor, bu nedenle Apple, yeni bir ürün çıkarmadan önce ürünün daha uzun bir süre boyunca ne kadar popüler olduğunu görmeyi bekliyor.

İstikrarlı büyüme

Kuo’nun bilgilerine göre, Apple AirTag satışları kademeli olarak artmaya devam ediyor: 2021’de yaklaşık 20 milyon izleme cihazının sevk edildiği ve bunun 2022 boyunca 35 milyona çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu büyüme devam ederse Kuo, AirTag’in ikinci bir baskısının geliştirileceğini düşünüyor. AirTag 2 şu anda çizginin çok altındaymış gibi görünmüyor, eğer Apple bu noktada bunu gerçekten düşündüyse.

İlk AirTag’in gerçekten nasıl geliştirilebileceğini görmek zor olsa da, Apple diğer tüm donanım ürünlerini düzenli olarak yeniliyor, bu nedenle AirTag’in dışarıda bırakılması şaşırtıcı olurdu.


Analiz: AirTag değerini kanıtlıyor

Apple elbette küçük bir takip cihazı çıkaran ilk teknoloji şirketi değildi, ancak diğer donanım kategorilerinde olduğu gibi zaten orada olanı geliştirdi.

Apple’ın tüm donanımı birlikte oldukça sorunsuz çalışır ve AirTag ile aynıdır. İlk başta telefonunuza bağlamaktan, kaybolursa nerede olduğunu bulmaya kadar her şey çok basit ve anlaşılır.

Apple, AirTag’lerin insanları isteklerine göre takip etmek için kullanıldığına dair çıkan manşetlerden memnun olmayacak olsa da, şirket bu tür kötüye kullanımı daha da zorlaştırmak için gelişmiş takip önleme özellikleri getirmek için hızla harekete geçti.

Ming-Chi Kuo’nun söylediğine göre, AirTag satışları tam olarak patlamamış gibi görünüyor – ancak iPhone kullanıcıları ne kadar yardımcı olabileceklerini ve kurmanın ve kullanmanın ne kadar sezgisel olduğunu anladıkça şimdi ivme kazanıyorlar.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın