Apple, iPadOS 16 sürümünü Ekim ayına kadar erteleyebilir!

0
1

Apple, iPhone ve iPad güncellemelerinin genellikle Eylül ayındaki büyük yıllık donanım etkinliğinden hemen sonra düşmesiyle birlikte, ana yazılım sürümlerini piyasaya sürme eğiliminde. Ancak bu yıl işler farklı olabilir. Bloomberg, Apple’ın iPadOS 16’yı bir ay kadar geciktirebileceğini bildirdi.

Asıl sorunun, yalnızca M1 destekli iPad’lerde kullanılabilecek olan Stage Manager çoklu görev aracıyla ilgili olduğu söyleniyor. Kullanıcıların pencereleri yeniden boyutlandırmasına ve üst üste dizilmesine olanak tanır.

Önceki raporlar, Apple’ın USB-C bağlantı noktasına ve M2 destekli bir iPad Pro’ya sahip geliştirilmiş bir temel model de dahil olmak üzere bu yıl için yeni iPad’leri hazırladığını belirtti. İPadOS 16’yı geciktirmek, yeni tabletlerin gelmesine de daha yakın olduğu anlamına gelebilir. iPadOS 16 sürümünün geri çekilmesi, Apple’ın iOS 16’ya öncelik vermesine de izin verecek.

Değeri ne olursa olsun, macOS Ventura ayrıca Stage Manager’ı da içerir. Devindra Hardawar, işletim sisteminin ön izlemesinde, özelliğin göze çarpan ekleme olduğunu gördü.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın