Apple, iPhone 14’ü tamir etmeyi beklediğinizden daha kolay hale getirdi!

1

Apple, iPhone 14’ün onarımı daha kolay olacak şekilde tasarlandığını kabul etti. iFixit, bu yılki temel iPhone’un yıkımını tamamladı ve cihazın, kendin yap düzeltmeleri göz önünde bulundurularak sıfırdan yeniden çalışıldığı açık. Arka camın tamir edilmesi söz verildiği gibi daha kolay ve daha ucuz, ancak ön tarafı erişilebilir tutmak için metal bir orta çerçeve kullanılmıştır. iFixit, tasarımın yalnızca arkadan açılması basit olan birçok Android telefondan daha tamir edilebilir olduğunu söyledi.

iPhone 14’ün orta çerçevesi, 13 ailesinde gördüğünüz yapısal sağlamlığı koruyor. Apple, kulaklık ve ön kamera dizisini önceki neslin ana bilgisayarında daha onarılabilir bir konuma taşımıştı.

iPhone 14, Fairphone alıcılarını satın aldıklarına pişman etmeyecek. Apple hala müşterilerin ve teknisyenlerin parçaları kurulduktan sonra etkinleştirmelerini şart koşuyor. Yine de iFixit, bunun 2016’nın iPhone 7’sinden bu yana en tamir edilebilir Apple el cihazı olduğunu iddia ediyor.

Yeniden çalışma tamamen şaşırtıcı değil. Apple, hem federal hükümet hem de eyalet yasama organlarından onarılabilirliği iyileştirme baskısı ile karşı karşıya. Tasarımlarıyla evde onarımları ele almadıysa, değişiklikleri zorlayabilecek ve cezalar uygulayabilecek düzenleyicilerle savaş riskine girdi. Sebep ne olursa olsun, gerçekten tamir dostu bir iPhone bekliyorsanız, muhtemelen sorun olmaz.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın