Apple, karma gerçeklik kulaklığını azaltmak için LG’nin OLEDoS ekran teknolojisini kullanacak!

1

Apple karma gerçeklik kulaklığının önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyor. Apple’ın bir sonraki büyük ürününe bakmamıza en az birkaç ay daha varken, bir rapor LG’nin OLEDoS ekran teknolojisini kullanacağını gösteriyor.

The Elec’e göre, hem Samsung Display hem de LG Display, silikon üzerinde OLED (OLEDoS) ve silikon üzerinde LED (LEDoS) teknolojileri geliştiriyor.

İlki, Apple tarafından yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığında kullanılacak ve LG tarafından sağlanacak. 2018’de yayın, bu teknolojinin faydalarını açıkladı:

OLED tabanlı mikro ekran, hızlı tepki süresi ve ince ve hafif üretim kapasitesi gibi avantajları nedeniyle AR için umut verici bir aday olarak kabul ediliyor. OLED tabanlı mikro ekranlar ayrıca cam substratlar ve poliimid (PI) substratlar yerine silikon üzerinde üretilir. OLEDoS (Silikonda OLED) olarak adlandırılır. Son raporlarda, ticarileştirilmesi oldukça zaman almasına rağmen, 3000 ppi'lik bir prototip rapor edilmiştir.

Yüksek çözünürlüklü OLEDoS üretmek için, OLED biriktirme için birkaç mikrometrelik hassas bir piksel oluşturma teknolojisi gereklidir. Ar-Ge aşamasının geliştirilmesinde, seri üretime uygulandığında verim ve süreç tutarlılığı konularına dikkat edilmelidir.

Apple, söylentilere göre MR kulaklığı için LG’nin teknolojisini kullanacak olsa da, Samsung Display’in neler geliştirdiğine bir göz atmak önemli. The Elec’e göre şirket, 2024 yılında ana şirketine OLEDoS teknolojisini inç başına 3.000 piksel çözünürlük ve 10.000 nit parlaklık ile sağlamayı hedefliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.