Ortaya çıkan patente göre Apple, Macbook Pro’larda bulunan hoparlör ızgaralarını kaldırarak bilgisayarlarını küçültmek istiyor.

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirket kendi cihazlarında sunduğu farklı işletim sistemleri sayesinde kullanıcıların tarafından çok seviliyor ve ürünlerinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Geçtiğimiz aylarda şirket, yeni MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. Yeni modellerin tasarımlarında büyük değişiklikler meydana gelmişti. Şirketin yeni MacBook Pro modellerinde kullanılan hoparlörle ilgili aldığı patent ortaya çıktı. Patente göre şirket, hoparlörün yerleştirildiği alanı değiştirmek istiyor.

Apple, MacBook Pro modellerinden hoparlör ızgaralarını kaldıracak!

Ortaya çıkan yeni patente göre Apple, sevilen taşınabilir bilgisayar modeli MacBook Pro‘yu küçültmek istiyor. Şu an piyasada bulunan modellerde hoparlör ızgarası bulunuyor ve bu ızgara klavyenin kenarlarında yer alıyor. Yeni patente bakılırsa şirket bu durumdan rahatsız ve hoparlörleri daha farklı bir yere yerleştirmek istiyor.

Ortaya çıkan patente göre Apple, Macbook Pro'larda bulunan hoparlör ızgaralarını kaldırarak bilgisayarlarını küçültmek istiyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde “Elektronik Cihaz için Hoparlör Montajı” isimli bir patent için başvurdu. Bu başvuruda yeni bir hoparlör sistemi öneriliyor. Bu sistemin amacı kullanıcılara daha şık bir tasarımda, taşınabilirliği daha kolay ve normal bilgisayarlarla aynı sesi veren bir hoparlör sistemi sunmak.

Şirket, patentin açıklamasında çalışma sırasında elektronik cihaza monte edilmiş bir hoparlörün rahatlıkla titreşim çıkarabileceğini söylüyor. Buna ek olarak kullanıcının hoparlörü kullanırken klavyeyi ya da hoparlörün bağlı olduğu elektronik cihazı rahatlıkla çalıştırıp kullanabileceği belirtiliyor. Ayrıca bu sistem sayesinde montaj süresinin ve maliyetinin aza indirileceği söyleniyor.

Ortaya çıkan patente göre Apple, Macbook Pro'larda bulunan hoparlör ızgaralarını kaldırarak bilgisayarlarını küçültmek istiyor.

Özetlemek gerekirse Apple, MacBook Pro’lar için klavye altında bir hoparlör sistemi öneriyor. Bu sistem sayesinde kullanıcılara daha taşınabilir ve estetik bir cihazın sunulabileceği söyleniyor. Bu hoparlör, bir yay sitemiyle kasaya bağlanacak. Bu yay sistemi, titreşimlerin bilgisayarın diğer parçalarını gitmesini azaltacak. Ayrıca bu yay sistemi, kullanıcılara melodiyi bozmadan iletebilecek.

Şirketin, bu patentin onaylanmasının ardından gelecek MacBook Pro modellerinde bu sistemi kullanması bekleniyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.