Apple’ın CEO’su Tim Cook, Twitter üzerinden Ankara’da gerçekleştirilen, Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi konulu barış mitinginde hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” mitinginde yaşanan terör olayı Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör olayı olarak tarihe geçti. 86vatandaşımızın hayatını kaybettiği Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi terör olayının ardından 3 gün ulusal yas ilan edilmişti. Türkiye’de yaşanan bu kanlı olaya dış ülkeler de tepkisiz kalmamış ve başsağlığı taziyelerini iletmişti.

Google, saldırıyı ana sayfasına siyah kurdele koyarak protesto etmişti. Google’ın siyah kurdelesinin üzerine geldiğinizde ise “Ankara’da hayatını kaybedenler anısına” yazısı ortaya çıkıyordu. Bugün Türkiye’de yaşanan terör olayı için Apple’ın CEO’su Tim Cook da tepkisini ortaya koydu.

Apple CEO’su Tim Cook Twitter üzerinden; “Türkiye’de bombalama etkilenen herkes için dualar, başsağlığı ve umut” şeklinde Tweet attı. Ülkemiz vatandaşlarının manevi desteğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde firmaların başsağlığı mesajlarını iletmesi güzel bir olay. Umarız ülkemizde bir daha bu tip olaylar gerçekleşmez..

Screenshot_6