Apple, yaklaşmakta olan iPhone modelleri ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Şirketin Finans Birimi Başkanı Luca Maestri, iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini açıkladı. Bu açıklamayla Apple, tarihinde ilk kez bir iPhone’un gecikeceğini duyurmuş oldu.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şu sıralar yeni iPhone modeli ile gündemde. Apple’ın yeni amiral gemisi telefonları ile hemen her gün yeni bir gelişme yaşanıyor ve bizler de bu gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Şimdiyse şirket, yaklaşmakta olan iPhone modelleri ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın, Apple tarihinde bir ilk olduğunu söylemek gerekiyor.

Apple, her yıl eylül ayında bir etkinlik düzenliyor ve amiral gemisi iPhone modellerini tanıtıyor. Ancak bu yıl, tüm dünyada olağanüstü bir süreçten geçiliyor. Bunun nedeni tahmin edebileceğiniz üzere koronavirüs salgını. Apple’ın yaptığı son açıklamaysa, şirketin koronavirüs salgınından üzerine düşeni aldığını gösteriyor. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone 12 serisi, birkaç hafta gecikecek.