Apple, Teknoloji ve Telekom kategorisi için marka yakınlığı araştırmasında birinci sırada

0
2

MBLM’nin Brand Intimacy 2022 Araştırmasında Apple, Teknoloji ve Telekomünikasyon kategorisinde birinci oldu. Çalışma Nisan ayında duyuruldu, ancak 9to5Mac Apple’ın tüketicilerin kullandıkları ve sevdikleri markalarla nasıl bağ kurduğu konusunda üçüncü sırada yer aldığını ve Tesla’nın (ikinci sırada) ve Disney’in (birinci sırada) geride kaldığını bildirdiğinden, raporun yeni bölümleri şimdi kullanıma sunuluyor.

Sony ve Android, teknoloji ve telekom kategorisinde ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. Sektörde ilk 10’da kalan markalar ise Microsoft, Nvidia, HTC, HP, Adobe, IBM ve Dell.

MBLM yönetici ortağı Mario Natarelli, "Teknoloji ve telekomünikasyon, yıllar içinde, kategorinin günlük hayatımızda artan önemini gösteren Marka Yakınlığı çalışmamızda kademeli olarak yükseldi" dedi. “Bu eğilim, iletişim kurmak, çalışmak, bilgilendirmek, eğlendirmek, sosyalleşmek ve refahımızı korumak için teknolojiye büyük ölçüde güvenmemize neden olan COVID tarafından hızlandırıldı. Markalar bu değişimden yararlandı ve hizmetlerini tüketicilerin yaşamlarına daha fazla yerleşecek şekilde geliştirdi; bu trendin, biz yavaş yavaş yeni bir normale dönerken bile devam ettiğini görüyoruz.”

Apple hakkında konuşurken, kullanıcılar Apple Music’i, Apple’ın sağlık, güvenlik ve şirket ürünlerinin insanların hayatlarını nasıl daha iyi hale getirdiği ile ilgili özelliklerini vurgular. İlginçtir, insanların Apple ile en çok ilişki kurduğu emoji yalvaran emojidir.

Bu yılki MLBM çalışmasında, Apple genel olarak üçüncü sırada yer aldı ve en üst sıradaki teknoloji ve telekom markası oldu, ancak en son COVID 2020 ve 2021 çalışmalarında olmak üzere birkaç yıl boyunca çalışmada en üst sıradaki en samimi markaydı.

İşte MLBM araştırmasının Apple’ın teknoloji ve telekomda birinci, genel olarak üçüncü sırada yer aldığı sonucuna vardığı sonuç:

Bu yılki çalışmada belirtildiği gibi Apple için sonuçlar, tüketicinin karar vermesini ve marka hakkında konuşma ve hissetme biçimlerini etkileyen yüksek düzeyde bir duygusal bağlantıdır. Apple’ın ürünleri, politikaları, hizmetleri ve pazarlaması, benzersiz deneyimler yaratmak, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve kullanıcılarla bağlar kurmak ve karşılıklılık kurmak için birlikte çalışır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.