Bilişim - Teknoloji

Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı!

apple-artitilmis-gerceklik.jpg

Apple, bu yıl içinde artırılmş gerçeklik gözlüklerini duyurabilir. Robert Scoble’a göre Apple ve Alman şirketi Carl Zeiss AG artırılmış gözlük projesi için ortaklık içindeler.

Apple’ın artırılmış gerçeklik konusunda çalışmaları olduğu bir süredir gündemi meşgul etmekteydi. Fakat bu çalışmayı hangi şirket yada şirketlerle birlikte yürüttüğü bilinmiyordu. Blog yazarı Scoble’ye göre, Zeiss’in istihdam ettiği bir şirket, geçen hafta Las Vegas’taki CES 2017’de gerçekleşen görüşmede iki şirket arasındaki ortaklığı doğruladı.

Apple artırılmış gerçekliğe odaklandı

Artırılmış gerçeklik teknolojisini geliştirme çabaları çerçevesinde Apple tarafından otomobil…

2017’de artırılmış gerçeklik gözlükleri gelebilir

Scoble, Zeiss’in, artıtlmış gerçeklik ürününü sergilemeden önce CES’in artırılmış gerçeklik bölümünde Zeiss çalışanları bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında Zeiss çalışanlarından biri Apple ve Carl Zeiss AG‘nin bu yıl açıklanacak artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Scoble’ın verdiği bilgilerinin ne kadar güvenilir olduğu belli değil, ancak Apple’ın kablosuz olarak iPhone’a bağlanarak görüntüleri ve diğer bilgileri kullanıcıya gösterecek bir dizi akıllı gözlük üzerinde çalıştığı önceden beri bilinmekte. Apple’ın, bu konuda geliştirme ile ilgili çalışmalarının prototip hazırlama aşamasında olduğu ve bununla ilgili tedarikçilerle iletişime geçtiği gelen bilgiler arasında.

Scoble, gözlüklerin 2017‘de satışa sunulacağını iddia ediyor. Fakat önceki bilgiler 2018 yılına işaret ediyordu. Apple’ın, AR / VR Teknolojilerin gelecekteki ürünlere nasıl eklenebileceğini araştıran bir ekibi mevcut.Tim Cook, geçtiğimiz yıllarda Apple’ın artırılmış gerçekliğe derin bir ilgi duyduğunu bir kaç kez söylemişti.

:: Apple’ın artırılmış gerçeklik çalışmalarını destekliyor musunuz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com