Apple Watch Series 7, düz kenarlı tasarım bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Apple’ın bir sonraki akıllı saati de “yeni tasarım” beklentilerini karşılamayacak gibi gözüküyor

Apple Watch Series 7 duyurulmadan önce yeni modelin iPhone 12 tarzını yansıtacağı, yani düz kenarlı tasarıma sahip olacağı söyleniyordu ancak bu beklenti gerçeğe dönüşmedi. Görünüşe bakılırsa Apple gelecek yıl da akıllı saatinin tasarımını değiştirmeyecek.

LeaksApplePro takma adını kullanan bir kaynak, yeni nesil Apple Watch modelinin nasıl görüneceğini ortaya koyan ilk görüntüyü paylaştı. Yayınlanan görselin, sızdırılmış CAD çizimleri temel alınarak hazırlandığını belirtmekte fayda var.

Apple Watch Series 8'in muhtemel tasarımı ortaya çıktı

Tek fark hoparlör ızgarasında

Görüntü, 8. nesil Apple Watch’un görünümünün değişmeyeceğini ve neredeyse aynı kalacağını ortaya koyuyor. Apple Watch Series 7 modeliyle arasındaki tek fark yan tarafa ikinci hoparlör ızgarasının eklenmesi. Başka da göze çarpan bir değişiklik yok.

Apple mevcut Apple Watch Series 7’yi 14 Eylül’de tanıtmıştı. Akıllı saat yüzde 20 daha büyük ekranla karşımıza çıktı. IP6X toza dayanıklılık sertifikasıyla kumsal veya çöl gibi ortamlarda dayanıklılık sunan cihaz Series 6’ya kıyasla yüzde 33 daha hızlı şarj oluyor.