Apple’ın iPhone 15 serisi ile ekran üreticileri arasında önemli bir değişiklik yapacağı iddia edildi. İşte ayrıntılar…

Bir süre önce piyasa değeri 3 trilyon doları aşan ilk şirket ünvanını sahibi olan Apple’ın bu başarısında 2007 yılından beri piyasaya sürdüğü iPhone serisinin payı büyük. Her yılın eylül ya da ekim aylarında üst düzey özelliklere sahip yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sunan şirket, iddialara göre 2023 yılında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 15 serisinin ekranlarında önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

iPhone 15 Pro modellerinin panellerini BOE üretebilir

Bilindiği üzere iPhone modellerinin ekranlarında farklı bileşen üreticilerinin imzası var. Örneğin geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıtılan iPhone 13 serisinin mini ve standart modelinin ekranlarını Çinli elektronik bileşen üreticisi BOE, üst düzey özelliklere sahip Pro modellerin panellerini ise Samsung Display ve LG Display sağlıyor.

Apple'ın iPhone 15 serisi ile ekran üreticileri arasında önemli bir değişiklik yapacağı iddia edildi. İşte ayrıntılar...

Ancak The Elec’e göre, bu durum önümüzdeki yıllarda çıkış yapması beklenen iPhone 15 serisiyle kökünden değişecek. Zira tedarikçiler arasında yer alan BOE’nin 2023’ten itibaren Pro modellerinin LTPO destekli OLED ekranlarını da üretmek istediği ve Apple’ın da bu talebe oldukça sıcak baktığı iddia edildi.

Halihazırda mini ve standart modellerin ekran üreticisi olarak çalışmalarını sürdüren BOE’nin geçmişte yaşadığı başarısızlıklar da kafalarda büyük soru işareti bırakıyor.

Hatırlanacağı üzere şirket, 2020’de piyasaya sürülen iPhone 12 serisinin OLED panellerini üretmek istemiş, ancak Apple tarafından yapılan kalite kontrollerinde sınıfta kalarak hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu nedenle söz konusu serinin ekran tedariğini bu alanda bir hayli tecrübeli olan Samsung ve LG Display üstlenmişti. Tabii BOE, daha sonra Apple’ın istediği kaliteyi yakalayarak iPhone 13 serisiyle tedarik zincirine girmeyi başardı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.