Bilim

Apple’ın dev kampüsü!

1486391260_s-f352838cfe6db04925408c2043e59ff60ed167a0.jpg

Apple’ın Campus 2 isimli kampüsünde son aşamaya gelindi. Drone ile inşaatın son halini kaydedildi.

Steve Jobs‘ın henüz hayattayken planladığı Campus 2 projesi duyurulduğu günden itibaren büyük sansasyon yaratmıştı. ABD‘nin California eyaletinde inşasına devam edilen fütüristik kampüsü görmek için sabırsızlanan teknoloji tutkunları, inşaatı devam eden kampüsün drone ile çekilmiş yüksek çözünürlüklü videosuyla merakını birazcık da olsa giderdi.

Zorlu hava şartlarına rağmen, binanın dış aydınlatma sistemi yerleştirildi; fitness merkezi, park bölgeleri ve çayır alanları hazır hale getirildi. Toplam 260 bin metrekarelik alana sahip olacak bu binanın dış yüzeyi kaplandığı için, binanın içi büyük bir gizem olmaya devam ediyor.

Apple, yeni uzay üssüne benzetilen kampüsünün 65 bin metre karelik çatı bölümünü solar paneller ile kaplanacağını duyurmuştu. Belirtildiği üzere, çatıdaki güneş panellerinin %70’i şuanda tamamlandı. Yeşil bina sertifikası yani LEED‘e sahip proje, doğa dostu olmasıyla övgüler almıştı. Drone ile çekilen videoyu aşagıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com