İnternet

Apple’ın devri bitti mi?

1472994923_apple.jpg

Facebook’un kurul üyesi ve Silikon Vadisi’nin milyarderlerinden olan Peter Thiel, Apple’ın devrinin bittiğini dile getirdi.

PayPal‘ın kurucusu, şimdiki Facebook’un kurul üyesi ve Silikon Vadisi’nin milyarder isimlerinden olan Peter Thiel, çok ses getirecek açıklamalarda bulundu. New York Times‘a konuşan Peter Thiel, Apple’ın artık devrinin bittiğini dile getirdi. Peki, Peter Thiel‘in bu iddialarında doğruluk payı var mı?

Peter Thiel’a göre Apple, iPhone ile gidebileceği en üst seviyeye gittiğini ancak iPhone dışında uzun vadede artık teknoloji sektöründe etkili olamayacak. Bu demeçte doğruluk payının bulunduğu ölçmek için Steve Jobs dönemi ile Tim Cook dönemini karşılaştırmak yeterli olacağa benziyor.

İnovasyon açısından Apple son dönemde sektöre yeni bir soluk kazandırabilmiş değil.

Son 2-3 yıl içerisinde Apple sayesinde; 3D Touch teknolojisi, Touch Bar‘lı MacBook, TouchID, Wide Color Gamut P3 destekli iPhone ve iPad, AirPods kulaklık, Apple PayApple Watch ve Apple Pencil gibi ürünler ve teknolojiler hayatımıza girdi.

Aslında böyle saydığımızda Apple’ın inovasyon ruhunu tamamen kaybetmediği sadece sektörde farklı bir politika izlemesinden dolayı yenilikleri yavaş yavaş sunduğu görünüyor.

Peter Thiel‘ın neye dayanarak böyle bir yorum yaptığı çok merak ediliyor. Bakalım ilerleyen süreçte Peter Thiel haklı çıkacak mı?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.527 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com