The Verge’den Zoë Schiffer’e göre, Apple’ın makine öğrenimi direktörü Ian Goodfellow, daha önce Google’ın en iyi AI çalışanlarından biri olduktan sonra şirkete katıldıktan dört yıldan biraz fazla bir süre sonra görevinden istifa etti.

Goodfellow’un haberi bir e-postayla personele verdiği ve istifasının kısmen Apple’ın yüz yüze çalışmaya dönme planı nedeniyle olduğunu ve çalışanların 11 Nisan’a kadar haftada en az bir gün, en az iki gün ofisten çalışmasını gerektirdiğini söylediği bildirildi. 2 Mayıs’a kadar haftada bir gün ve 23 Mayıs’a kadar haftada en az üç gün. Goodfellow e-postada “Ekibim için daha fazla esnekliğin en iyi politika olacağına kuvvetle inanıyorum” dedi.

Apple çalışanları, 23 Mayıs’ta yürürlüğe giren üç günlük ofis içi çalışma politikasıyla geçen ay Apple Park’a dönmeye başladı. Bazı çalışanlar yüz yüze çalışmaya dönme planından memnun değil.

Apple CEO’su Tim Cook’a yaz aylarında yazdığı bir mektupta, bir grup çalışan, “Esnekliğin getirdiği kapsayıcılık olmadan, çoğumuz ailelerimizin bir kombinasyonu, refahımız ve yetkilendirilmiş olmak arasında seçim yapmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak veya Apple’ın bir parçası olmak. Bu, hiçbirimizin hafife almadığı bir karar ve birçok kişinin vermek zorunda kalmamayı tercih edeceği bir karar.”

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın