Netflix’te ilk sezonu yayımlanan Arcane dizisinin ikinci sezonu da yolda görünüyor. Dizinin hayranları müjdeli haberi aldı!

NetflixArcane dizisinin hayranlarına müjdeli bir haber verdi. Buna göre, dizinin ikinci sezonunu çekmeye başladılar. 6-20 Kasım 2021 tarihleri arasında ilk sezona ait 9 bölüm platformda yayımlanmıştı. Fantastik, bilimsel fantezi ve aksiyon tadındaki diziyi özellikle de League of Legends oyuncuları beğendi.

Söz konusu animasyon dizisinin ikinci sezonunun çıkıp çıkmayacağı bir süredir merak ediliyordu. Ancak diziye dair başka hangi ayrıntılar var? İşte cevabı…

Arcane dizisinin ikinci sezonu ne zaman çıkacak?

Netflix ve Riot Games, League of Legends tabanlı animasyon dizisi Arcane’in ikinci sezonunun resmi olarak yolda olduğunu onayladı. İki şirket duyuruyu bir hayran etkinliğinin sonunda yaptı. Böylece hem oyunun hem de dizinin hayranları bekledikleri haberi sonunda duydu.

Arcane yeni sezon çıkacak mı?

ABD merkezli eğlence dergisi Variety‘nin haberine göre, Arcane yazarları Christian Linke ve Alex Yee açıklama yaptı. İkili, “Arcane’in ilk sezonuna aldığımız olumlu tepkiden fazlasıyla mutluyuz. Riot Games ve Fortiche ile ikinci sezonu çıkarmak için çok çalışıyoruz.” dedi

Hailee Steinfeld, Ella Purnell ve Katie Leung’un Vi, Jinx ve Caitlyn Kiramman‘ı seslendirecekleri ise doğrulandı. Ayrıca Arcane’nin ikinci sezonunun yapımcılığını Marc Merrill, Brandon Beck, Jane Chung ve Thomas Vu ile birlikte Linke üstlenecek.

Bununla birlikte, Arcane dizisinin ikinci sezonu 2023 yılında çıkacak. Bu arada, Arcane’in ilk sezonu Netflix platformunda 6 Kasım’da izleyicilerle buluştu. Dizi, her biri üç bölümden oluşan üç bölüm olarak seyircilerin karşısına çıktı.

Riot Games’in şu anda açıkladığı başka bir projesi yok. Ancak hem elle çizilmiş hem de CG sanat stillerini birleştiren animasyon dizisi, şirketin film ve televizyon içeriklerine yöneldiğini gösteriyor. Arcane, ilk kez 2009’da Riot Games’in yayımladığı son derece popüler devasa çevrim içi savaş arenası oyunu ‘League of Legends’ın evreninde geçiyor ve bu oyunun bir devamı niteliğinde.

Son olarak kısa bir bilgi de vermek istiyoruz. Riot Games’i Brandon Beck ve Marc Merrill kurdu. Şu anda CEO Nicolo Laurent şirketi yönetiyor. Şirketin dünya çapında 2 bin 500’den fazla çalışanı bulunmakta.