Ubisoft, Çin’de piyasaya sürdüğü Assassin’s Creed Dynasty adlı çizgi romanın okunma sayısını açıkladı. İşte detaylar…

Ubisoft, bugün Assassin’s Creed Dynasty adlı web çizgi romanının Çin‘de bir milyar görüntülenmeye ulaştığını duyurdu. Lansmanından bu yana çizgi roman, Tencent Animation & Comics‘te tüm platformlar için 9+/10 puan aldı. Böylece Wuxia türünün ilk 10‘una girmeyi başardı.

Xu Xianzhe tarafından ortaya çıkan Assassin’s Creed Dynasty, Ubisoft‘un Çin’de 8. yüzyılda geçen tamamen yeni bir karakter ve hikaye içeren ilk Çin orijinal çizgi romanı oldu. Çizgi roman, Gizli Kişiler tarafından İpek Yolu’nda eğitilmiş karanlık bir Assassin, Li E‘nin yolculuğuna odaklanıyor.

Assassin’s Creed Dynasty, TOKYOPOP ile ortaklaşa yayınlandı

Tang hanedanı ve Çin‘i Orta Krallık‘ın şimdiye kadar karşılaştığı en büyük plandan kurtulmak için Tang sadıklarıyla bir araya gelmesi gerekiyor. Assassin’s Creed Dynasty, Cilt 1‘in İngilizce‘ye çevrilmiş ciltsiz versiyonu da bugün, Amerikan manga ve anime yayıncısı TOKYOPOP ile ortaklaşa yayınlandı.

Ubisoft, Çin'de piyasaya sürdüğü Assassin's Creed Dynasty adlı çizgi romanın okunma sayısını açıkladı. İşte detaylar...

2022‘ye kadar 5 adet cilt piyasaya çıkıyor. Cilt 2, 19 Nisan 2022‘de gelirken Cilt 3, 14 Haziran 2022 tarihinde okurların karşısına geçiyor. Ubisoft Çin Pazar Stratejisi Direktörü Mia Zhang şu açıklamaları yaptı:

“Çinli hayranların onları göz önünde bulundurarak yaptığımız içeriğin keyfini çıkardıklarını görmek ve Assassin’s Creed Dynasty çizgi romanının bir milyardan fazla kez görüntülendiği bu dönüm noktasına ulaştığımız için çok heyecanlandık. Bu başarıyı kutlamak için Çinli bir suikastçının yer aldığı bu hikayeyi dünya çapında daha fazla insanla paylaşma fırsatına sahip olduğumuz için minnettarız.”

Ubisoft Çin Pazar Stratejisi Direktörü Mia Zhang

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın