ASUS bugün, bir dizi yeni dizüstü bilgisayar biçiminde Performansın Zirvesi olarak değerlendirdiğini gösteriyor. Hepsi yeni, daha rafine endüstriyel tasarım ve ASUS’un Delta tarzı logosunun daha belirgin kullanımının yanı sıra daha iyi termaller alıyor. Serinin zirvesinde, 16 inç, 16:10, 60Hz 4K OLED Dolby Vision ve Pantone onaylı dokunmatik ekrana sahip 5,6 lb’lik bir dev olan yeni Zenbook Pro 16X OLED yer alıyor. NVIDIA Studio dereceli makinenin içinde, bir RTX 3060 GPU ile eşleştirilebilen i9-12900H CPU kadar yüksekliğe ulaşan 12. nesil Intel Core CPU için alan bulunur. ASUS, bu yeni makinenin en ilginç yönünün sunulan ham kas gücü değil, artık çok daha fazla dayanma gücüne sahip olması olduğunu söylüyor. Yetkililer, yeni soğutma sisteminin, fan gürültüsünde sadece 40db üretirken, sistemin 140W TDP’yi kısma olmadan yakmasını sağlayacağını iddia ediyor.

Image of the new ASUS ZenBook Peo 14 Duo OLED

Bununla birlikte, çoğu insanın dikkatini çekecek olan model, yeni, güncellenmiş Zenbook Pro 14 Duo OLED, o keskin ama şaşırtıcı derecede kullanışlı ikinci ekrana sahip olanıdır. Ürün adındaki OLED, 12.7 inç ScreenPad Plus ile eşleştirilmiş 14,5 inç, 2,8K, 120Hz OLED ekrana atıfta bulunuyor. ASUS, ScreenPad Plus’ın artık soğutmayı iyileştiren daha iyi bir otomatik eğim ile selefinden daha parlak olduğunu söylüyor. İçeride, 12. nesil Core i9-12900H sipariş edebilecek ve onu bir RTX 3050 Ti GPU ile eşleştirebileceksiniz.

Duyurudan önce kısaca oynayabildiğim bu makine ve kesinlikle bir hayranıyım. Kullandığım model, 16 GB RAM’e sahip 12. nesil Core i7-12700H içeriyordu, ancak performans son derece pürüzsüz görünüyordu. Ayrıca, bu kulağa indirgeyici gelebilir, ancak bu vücuda ne kadar çok şey sığdırıldığı düşünüldüğünde, şaşırtıcı derecede hafif ve küçüktür. Tek dezavantajı, geçen yılki modelde olduğu gibi, sıkışık izleme dörtgeninin alışması uzun sürmesi ve çoğu modern dizüstü bilgisayarla karşılaştırıldığında eski bir his vermesidir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın