Oyuncuların en gözde markalarından olan Asus, yeni ROG Flow Z13 oyuncu tabletini dikkat çekici donanımla duyurdu! İşte detaylar…

Oyuncu telefonları ile pazarda Lenovo, Xiaomi, ZTE ve Razer gibi markalara rakip olan ROG ismini herkese duyuran Asus, şimdi de yeni oyuncu tabletini adeta bir bilgisayarmışcasına tanıttı. RTX 3050 Ti ekran kartı, Intel Core i9 işlemci, 16GB RAM ve 1TB depolama gibi çok iddialı bir donanımla geliyor.

Katlanabilir klavyesi ile dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabilen Asus ROG Flow Z13, Windows işletim sistemi ile geliyor. Hem bir oyuncu cihazına göre oldukça küçük ve hafif olan, hem de pazarda muadillerinin fazla olmayışından dolayı dikkat çekiyor.

Asus ROG Flow Z13 teknik özellikleri

Bugün sabah saatlerinde tanıtılan Asus ROG Flow Z13 oyuncu tableti, 13.4 inç büyüklüğünde bir ekranla geliyor. Bu ekran kullanıcının isteklerine göre 60Hz yenileme hızı / 4K çözünürlük veya 120Hz yenileme hızı FHD+ çözünürlük sunuyor. Bu aşamada “Daha akıcı bir oyun mu? Daha kaliteli grafik mi?” sorusuna vereceğiniz cevap ekran tercihlerinizi belirliyor. RTX 3050 Ti ekran kartıyla da oyunlar da başarı sağlaması oldukça muhtemel olan tabletin harici grafik kutusu da bulunuyor.

Oyuncuların en gözde markalarından olan Asus, yeni ROG Flow Z13 oyuncu tabletini dikkat çekici donanımla duyurdu! İşte detaylar...

Bu da demek oluyor ki RTX 3050 Ti’dan memnun kalmazsanız veya daha güçlü bir ekran kartı isterseniz cihazınızdan vazgeçmeniz gerekmeyecek. Harici olarak satılan Asus XG Mobile harici ekran kartı kutusu, tableti RTX 3080 veya Radeon RX 6850M XT ekran kartıyla buluşturuyor.

Gücünü yeni 12. Nesil Intel Core i9-12900H’dan alan ROG Flow Z13, farklı yonga seti seçeneklerine de sahip oluyor. Dileyen kullanıcılar bu işlemci yerine Intel Core i7-12700H veya Core i5-12500H işlemcilerden birisini tercih edebiliyor. 100W hızlı şarjı destekleyen Thunderbolt 4 bağlantı noktası tablete eşlik ederken, cihazın fiyat tarafında tuzlu olacağı söyleniyor.

Oyuncuların en gözde markalarından olan Asus, yeni ROG Flow Z13 oyuncu tabletini dikkat çekici donanımla duyurdu! İşte detaylar...

Asus ROG Flow Z13 fiyatı

Fiyatı henüz belli olmayan Asus ROG Flow Z13’ün ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor. Ancak ortalıkta dolanan söylentiler, bu modelin harici grafik kutusu ile birlikte 3000-3500 dolar seviyesinden satışa çıkacağını gösteriyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.