Atari, 50. yıldönümü için devasa bir tarihi oyun koleksiyonu alıyor!

0
4

Atari 50 yaşında ve bunu kutlamak için şirket, elli yıllık oyun tarihini kapsayan yeni bir yıldönümü koleksiyonu için Digital Eclipse’deki retro oyun uzmanlarıyla ortaklık kurdu. Atari 50: The Anniversary Celebration, ama aynı zamanda tipik bir klasik oyun paketinden çok daha fazla ilgili görünüyor. Atari 50, 2600, Jaguar ve Lynx gibi konsollardan “klasiklerden ilham alan” altı yeni oyun da dahil olmak üzere 90’dan fazla oyunun yanı sıra arşiv fotoğrafları, görüntüler ve hatta röportajlar içerecek.

Digital Eclipse adı tanıdık geliyorsa, bunun nedeni stüdyonun Street Fighter 30th Anniversary Collection, The Disney Afternoon Collection ve yakında çıkacak olan Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Koleksiyonu. Atari CEO’su Wade Rosen, “Öykünme ya da klasikleri geri getirme ya da gerçekten herhangi bir tür yeniden düzenleme ya da yeniden hayal etme söz konusu olduğunda, bunu Digital Eclipse’den daha iyi yapan biri var mı bilmiyorum, bu yüzden onlar her zaman bizim ilk tercihimizdi,” dedi.

ixirweb.com

Atari 50’nin hemen hemen her modern platform için Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor: PS4, PS5, Xbox, PC, Nintendo Switch ve hatta Atari VCS.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.