Audi, Apple Music’i yeni modellerinin ‘neredeyse tümüne’ entegre edecek

0
0

Audi sahipleri artık Apple Music’i Bluetooth veya USB aracılığıyla iPhone’larına bağlamak zorunda kalmadan bilgi-eğlence sistemleri aracılığıyla çalabiliyor. Lüks otomobil üreticisi, 2022 model yılından başlayarak Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya’daki neredeyse tüm yeni araçları için Apple Music entegrasyonunu kullanıma sundu. Halihazırda yolda olan arabalar bile, otomatik bir kablosuz güncelleme yoluyla bu özelliğe sahip olacak.

Audi adds Apple Music to a wide range of its models | Audi MediaCenter

Uygulamayı bilgi-eğlence sistemlerine aldıktan sonra Audi sahiplerinin uygulamayı çalıştırmaları, ekrandaki talimatları izlemeleri ve Apple Music için kullandıkları Apple ID giriş bilgilerini yazmaları yeterli. Sistem, telefonlarına girmeleri gereken bir doğrulama kodu gönderecek, ancak bu, kurulum işlemi için aşağı yukarı bu kadar. Avrupa’da, sahipler ilk 3 GB akıştan ücretsiz olarak yararlanabilir ve sonraki hücresel veri akış maliyetleri, Cubic-Telekom’dan temin edilebilecek bir veri paketi aracılığıyla faturalandırılacaktır.

Audi araçları zaten Apple’ın CarPlay’i ile birlikte geliyor – yazılımı 2015’te Avrupa araçlarıyla ve bir yıl sonra Kuzey Amerika araçlarıyla paketlemeye başladı. Kullanıcılar, CarPlay aracılığıyla trafik için optimize edilmiş yol tarifleri almak, arama yapmak, mesaj gönderip almak ve ekranda Apple Music çalmak için telefonlarını bilgi-eğlence sistemlerine bağlayabilir. Bununla birlikte, bu bağımsız Apple Music sunumu, çalma listelerine ve hizmetteki diğer tüm parçalara erişmeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.