Baby Shark Dance, YouTube’da 10 milyar izlenmeyi geçti!

0
2

Baby Shark Dance, bugün itibariyle YouTube platformunda 10 milyar izlenmeyi geçerek oldukça önemli bir dönüm noktasına imza attı.

YouTube platformunun en çok izlenen videosu ünvanına da sahip Baby Shark Dance, 10 milyar izlenmeyi geçti. Böylece kendisi bir kilometre taşını daha geride bırakmış oldu. Ayrıca YouTube’un bu dönüm noktasına ulaşan ilk video olma başarısını da gösterdi. Baby Shark Dance, videosuna en yakın ikinci video ise 2020‘de çıkan Luis Fonsi’nin hit şarkısı Despacito olmuştu.

Ünlü şarkı, 18 Haziran 2016 tarihinde YouTube platformu için yayınlandı. Dünya çapında çocuklar ve yetişkinler arasında bir hit oldu. O zamandan beri sürekli izlenen video bugün dudak uçuklatacak bir izlenme sayısına adım attı. Buna ek olarak Baby Shark’ın birçok oyuncağının yanı sıra bir televizyon programı ve canlı konser turu var.

Baby Shark Dance, popülerliğini artıyor

Baby Shark popülerliğini her geçen gün arttırırken onu ardından 7,7 milyar izlenmeyle Despacito adlı şarkı takip ediyor. Luis Fonsi‘nin oldukça hit şarkısı, o dönem çoğu kişinin ağzına dolanmıştı. Baby Shark Dance, çıktığı günden bu yana pek çok remix ile karşımıza çıktı. Bir süre sonra #BabySharkChallenge adında bir kapışma bile oluşturuldu.

Baby Shark Dance, bugün itibariyle YouTube platformunda 10 milyar izlenmeyi geçerek oldukça önemli bir dönüm noktasına imza attı.

O zamandan beri çeşitli meme’ler ve orijinal şarkının çeşitli remixleri şarkının yayıncısı Pinkfong dışında başkaları tarafından yapıldı. 2019‘un başlarında parça, 20 hafta kaldığı Billboard 100‘e ulaşma başarısını gösterdi. Kasım 2020‘de ise orijinal video tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu oldu.

Şarkının başarısı sadece YouTube‘u etkilemedi. O dönemden bu yana çok çeşitli videolar, uygulamalar ve bir NFT ortaya çıktı. Böylece bir marka haline dönüştü.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.