Battlefield 2042 olaylı çıkışının ardından kafaları karıştı. Oyun negatif yorumlara rağmen önemli sayıda oyuncuya ulaştı.

Battlefield 2042 geçtiğimiz hafta oyuncularla buluştu. EA ve DICE‘ın geliştirdiği yapım, beta sürecinden bu yana sıkıntılı bir dönem yaşamaktaydı. Öyle ki oyunun tam versiyonu dahi, çıkış sonrası kendine gelebilmiş değil ne yazık ki.

Başarısız ve zorlu çıkışın ardından Battlefield 2042 için oyuncuların da kafası karışık diyebiliriz. Zira oyun, geri dönüşlerde çoğunlukla negatif oylar almasına rağmen, bir yandan da en çok aktif oyuncuya sahip yapımlar arasında yer alıyor.

Battlefield 2042 oyları kötü ancak aktiflik yüksek

Steam üzerindeki verilere göre yorumlanan yapım, oyuncuların beğenisini kazanamamışa benziyor. Sorunlu bir çıkış yapan ve kimilerine göre yılın hayal kırıklıklarından olan Battlefield 2042, aldığı geri dönüşlerde de bunu net bir şekilde gösteriyor. Oyun için yapılan Steam değerlendirmeleri, an itibariyle “çoğunlukla olumsuz” şeklinde bizleri karşılıyor.

Battlefield 2042

Steam250 isimli internet sitesindeki verilere göre oyun, Steam tarihinde en çok kötü oy alan 10. yapım olmayı başardı. Oyuncular tarafından gelen 47 bin 344 incelemenin tam 35 bin 074‘ü negatif olarak dikkat çekiyor. Bu da kabaca, oyunu deneyimleyen kişilerin yüzde 75‘inin memnun olmadığını gösteriyor.

Her ne kadar olumsuz eleştiriler alsa da, Battlefield 2042, oynanmaya da devam ediyor. Anlık oyuncu grafiğini gösteren SteamDB‘ye göre oyun, en çok aktifliğin olduğu 13. yapım. Anlık oyuncu sayısında 100 bin barajını geçen EA, durumdan memnun gibi gözüküyor. Ayrıca oyunu son 24 saatte ise 65 bin 972 kişi oynamış.

Güncellemeler ile sorunları çözmeyi planlayan EA, tıpkı diğer firmalar gibi sabır istedi. Şirket oyunun düzeleceğinden emin. Bununla birlikte bazı oyuncular Battlefield 2042‘yi eFootball 2022 ile dahi kıyasladı. Uzun zamandır bu tarz sıkıntılı bir oyunla piyasaya girmeyen EA ve DICE‘ın bir müddet daha başı ağrıyacak gibi gözüküyor. Özellikle bazı oyuncular, birkaç yeniliğin çıkarıldığını düşünmekte. Bakalım oyun ne kadar düzelecek. Bekleyip göreceğiz.