Battlefield serisinin yeni oyunu olan Battlefield 2042, geçtiğimiz günlerde çıkışını yaptı. Çıkışını yapmasıyla da birlikte Steam tarihinin en kötülerinden biri oldu

Yayıncılığını Electronic Arts’ın yaptığı, geliştiriciliğini ise DICE’ın yaptığı Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042, geçtiğimiz günlerde tüm oyuncular için çıkışını yaptı. Ancak oyunun pek de güzel bir çıkış yapmadığını belirtmek gerek.

Steam Tarihinin En Kötülerinden

Bildiğiniz gibi Steam’de çıkış yapan bir oyun için, oyunu oynayan oyuncular inceleme yazabiliyor ve bir değerlendirme yapabiliyor. Battlefield 2042’nin çıkmasının ardından da incelemeler gelmeye başladı. Şu anda 35.331 inceleme bulunuyor ve bu incelemelerin sadece yüzde 26’sı olumlu. Bu oran da oyunu Steam tarihinin en çok olumsuz yorum alan 9. oyunu yaptı.

Oyun yeni çıktığı için şu anda inceleme sayısı düşük. Bu yüzden ilerleyen süreçte gelecek değerlendirmeler ile birlikte oyunun bu yüzde 26’lık bu oranı da düşecektir. Yani listede ilk sıraya doğru kararlı bir yolculuğa çıkabilir. Bu listenin başında ise yine bu yıl çıkan eFootball 2022 bulunuyor. eFootball 2022’nin oranı ise yüzde 12.