Battlefield serisinin yeni oyunu olan Battlefield 2042; ön sipariş verenler, EA Play aboneleri ve Xbox Game Pass aboneleri için erişime açıldı. Ancak yorumlar hiç de iyi değil.

Yayıncılığını Electronic Arts’ın yaptığı, geliştiriciliğini ise DICE’ın yaptığı Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042, geçtiğimiz cuma günü ön sipariş verenler, EA Play aboneleri ve Xbox Game Pass aboneleri için erişime açıldı. Ancak oyuncular pek de memnun değil.

Yorumlar Çok Kötü

Oyunun erişime açılması ile birlikte özellikle sosyal medya üzerinden birçok oyuncu olumsuz yorumlarda bulundu. Oyunun eğlenceli olmayışının yanı sıra birçok oyuncu, performansından dolayı eleştiriyor gibi duruyor. Üst düzey grafik kartlarında ve yeni nesil konsollarda bile bir hayli sorunlu bir performansa ve görselliğe sahip.

Sorunlarını paylaşan oyuncuların oyandığı platformlara baktığımızdaysa Xbox’ın yoğunlukta olduğunu görebiliyoruz ancak diğer platformlar da pek altta kalır değil. Bu sorunlar çıkışa kadar veya çıkıştan bir süre sonra düzeltilse de oyunun eğlence eksikliği konusunda eleştirilerin devam etmesi büyük bir hayal kırıklığı olur. Battlefield 2042, 19 Kasım 2021’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC için çıkış yapacak