Automotive News Europe’un (9to5 Google aracılığıyla bulduğumuz) raporuna göre, devam eden çip sıkıntısı nedeniyle BMW, Android Auto veya Apple CarPlay desteği olmayan bazı araçları geçici olarak gönderiyor. Şirketin Automotive News Europe’a yaptığı açıklamaya göre BMW, tedarikçilerini değiştirerek Android Auto veya CarPlay’i tam olarak desteklemeyen bir çip kullanmaya başladı. Sonuç olarak şirket yaptığı açıklamada, etkilenen araçların kablosuz olarak “en geç Haziran ayı sonuna kadar” bir yazılım güncellemesi alacağını sözlerine ekledi.

9to5Google’ın belirttiği gibi, yakın zamanda satın aldığınız aracınızın etkilenip etkilenmediğini, aracın üretim kodunda “6P1” olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca söz konusu araçların tamamının 2022’nin ilk dört ayında üretildiği ve nihai varış noktalarının ABD, Fransa, İtalya, İspanya ve İngiltere’de olduğu görülüyor.

Bu, BMW’nin nakliye gecikmelerini önlemek için bazı temel olmayan özellikleri eksik olan otomobilleri teslim ettiği ilk sefer değil. Geçen sonbaharda şirket, küresel çip sıkıntısı nedeniyle bazı araçlardan dokunmatik ekran özelliklerini çıkarmıştı. Ve BMW de bu yolu seçen tek otomobil üreticisi değil. Geçen sonbaharda, BMW dokunmatik ekran sorunuyla uğraşırken Tesla, bazı arabaları USB bağlantı noktaları olmadan göndermeye karar verdi. Daha sonra, bu yılın başlarında Ford, arka iklim kontrolleri olmayan bazı Explorer SUV’leri gönderdi.

BMW’nin eksik Android Auto ve CarPlay desteği olması durumunda daha kötü olabilir. Automotive News Europe’un belirttiği gibi, Mercedes-Benz benzer bir ikilemle karşı karşıya kaldığında, bazı araçlara gerekli çipleri dahil etmemeyi seçti ve bu noktada müşteriler araçlarını daha sonra takmak için bir gemiye getirmek zorunda kalacaklardı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın