Bazı üçüncü taraf uygulamalar kullanıldığında iPhone 14 Pro kamerası titriyor!

1

Apple, geçen hafta en son iPhone serisini piyasaya sürdü. Pek çok kişi yeni bir cihaza kavuşacağı için heyecanlı olsa da, kamera sistemindeki bazı problemler sevinçlerini azaltmış olabilir. Önde gelen birçok üçüncü taraf uygulamasının iPhone 14 Pro’nun arka kamera ünitesiyle uyumluluk sorunları olduğu görülüyor. Kullanıcılar, Instagram, TikTok ve Snapchat gibi uygulamaları kullanırken cihazdan kaynaklanan sallanma, tıkırtı ve mekanik sesler gibi sorunlar bildirdiler. Otomatik odaklama ile ilgili sorunlar da var gibi görünüyor.

Reddit ve Twitter gibi platformlarda yaşanan sorunların raporlarını paylaşmanın yanı sıra, bazıları sorunları gösteren videolar da paylaşıyor. Bir tanesi, Snapchat açıkken bir iPhone 14 Pro’dan gelen bir taşlama sesini gösteriyor gibi görünüyor. Bir diğeri, TikTok arka kameralara erişirken benzer bir sorunu gösteriyor.

Bir Apple sözcüsü verdiği demeçte, “Sorunun farkındayız ve önümüzdeki hafta bir düzeltme yayınlanacak,” dedi. Bu sorunların, Apple’ın kendi Kamera uygulaması yerine yalnızca üçüncü taraf uygulamalar kullanımdayken ortaya çıktığı görülüyor. Özellikle, uygulamalar iPhone 14 Pro’nun optik görüntü sabitleme sistemiyle iyi çalışmıyor olabilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın