Bethesda’nın en yüksek profilli oyunlarından ikisi, uzun vaat edilen çıkış tarihlerini yapmayacak. Microsoft’a ait şirket, hem bilimkurgu RPG Starfield’ı hem de Arkane’nin vampir nişancı oyunu Redfall’ı 2023’ün ilk yarısına erteledi. Geliştiricilerin “inanılmaz hırsları” var ve yapabilecekleri “en iyi, en gösterişli” oyunları sunmak için ekstra zamana ihtiyaçları var. , Bethesda’ya göre.

Stüdyo, iki proje için “yakında” derin oyun keşifleri sözü verdi. Starfield’ın daha önce bu yıl 11 Kasım’da sevk edilmesi planlanıyordu, Redfall ise yaz aylarında piyasaya sürülmeye hazırlanıyordu.

Bunlar kesinlikle 2023’e ertelenen tek büyük oyunlar değil. Nintendo’nun Breath of the Wild devamı ve EA’nın PGA Tour’u ertelenen oyunlar arasında. Yine de Bethesda’nın gecikmeleri normalden daha fazla can yakabilir. Redfall, Dishonored, Prey ve Deathloop gibi önceki Arkane başarılarının hype üzerine inşa ederken Starfield, şirketin Microsoft’un kanatları altında neler yapabileceğini gösterecek bir destek oyunudur. Beklemeye değer olabilir, ancak Bethesda’nın 2022’yi bazı gişe rekorları kıran sürümlerle bitirmesini önleyecekler.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın