Eski avukatlarının açtığı bir dava sonucu beyaz eşya ve ev elektroniği üreticisi olarak tanıdığımız Profilo Holding AŞ ve Profilo Sanayi AŞ için iflas kararı verildi

1976 yılında İstanbul’da Jak Kamhi tarafından kurulan, beyaz eşya ve ev elektroniği alanındaki aktifliğiyle tanıdığımız Profilo‘nun iflas ettiği açıklandı. Profilo Holding’in eski bir avukatı olan Sümer Altay, geçtiğimiz süreçte vekalet ücreti sebebiyle açtığı davada Profilo Holding AŞ ve Profilo Sanayi AŞ için iflas kararı çıktı.

Eski Avukatın Açtığı Dava Sebebiyle

Vekâlet ücreti ödenmediği gerekçesi daha öncesinde harekete geçen Altay, başta herhangi bir sonuç alamamış ve 2.5 milyon liralık alacağı için Profilo Holding AŞ ile Profilo Sanayi ve Tic. AŞ’ye karşı iflas davası açmıştı. Bu dava da geçtiğimiz saatlerde sonuçlandı.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme depo kararı verdi. Geçtiğimiz gün yapılan duruşmanın ardından  Altay’ın avukatları “Borç ödenmedi. Davalıların ayrı ayrı iflasına karar verilsin” dedi. Davalı şirketlerin avukatı ise “Davanın reddine karar verilmesini istiyoruz” dedi.

Profilo Holding CEO’su Dani Sami Acıman, Hürriyet’in soruları üzerine “Yerel mahkemenin kararının doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu karar, bilirkişi raporlarına aksi yönde çıktı. Karara itiraz edeceğiz; karar bozulacaktır. Profilo olarak başka kimseye borcumuz yok. Davaya konu olan ödeme yapıldığında iflas kararı da kalkacaktır. Her iki şirketin de, bu parayı ödemeye yeter fazlası ile varlığı var” açıklaması yaptı.

Avukat Sümer Altay ise Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı: “Ben Profilo’nun başka bir dosyasında avukatlık yaptım. 13 yıl önce açtığımız çok önemli bir dava bu. Ve kazanma yolunda olduğumuz bir dosyaydı. Bu davadan alındım. Benim de vekâlet ücretim söz konusuydu. Profilo Holding ve Profilo Sanayi AŞ de bu alacağıma kefil oldu. Davacı açtık ve kazandık. Ancak, parayı tahsil etmem mümkün görünmüyor.”.